Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama límcová potrava bezobratlí/obratlovci

Zdravím, pěkně vás prosím, mám subadultní límcovku, doteď dostávala jenom hmyz, protože žádný hlodavce (teda krmný hlodavce) nemám. Samozřejmě není problém v tom pokračovat. Pokud by to bylo ku prospěchu, uvažuju ale o zpestření ve smyslu mastomyší. Nemám ale naprosto jasno, jaký podíl hlodavců ve stravě by byl rozumný a jaký naopak nepřiměřený - jen na zpestření? Pravidelně? Ale jak moc? údaje v literatuře jsou takový nekonkrétní a nerada bych ji s dobrým úmyslem krmila blbě. Díky za odpověď

Já krmil límcovky čistě hmyzem (dubie, sarančata, Blaberusi, mladé Archimandrity), jen tak jednou za měsíc dostaly jako "pamlsek" holátko. Měly je rády, to zase ano, ale prospívaly bezproblémově i jen na hmyzu. Takže bych se spíš bál problémů spojených se zkrmováním hlodavců, než problémů spojených s krmením jen hmyzáky...