Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma mírně zkřivená, pootevřena tlamička

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat před měsícem jsme si s přítelem na fauna trzích pořídili mládě felsumy madagaskarské. Ze začatku olizovala kašičku z banánu, med nebo marmeládu namíchanou s vápníkem a vitamínem. Krom ovoce a medu i menší pavouky.Velikost terária V90cmx Š60cmx H40cm Teplota terária 27-28stupnů, vlhkost 50-60, světlo s UVB. Před dvěma týdny se začala méně pohybovat a držela se dole v teráriu. Včera se začala svlékat z kůže, tak jsme si mysleli, že se mohla začít chovat divně i z tohoto důvodu. Bohužel po příchodu dnes domů jsme našli naši felsumu s mírně rozevřenou a zkřivenou tlamičkou směrem dolů.Z čeho jsme usoudili, že se jedná o křivici. Myslíte si, že je ještě nějaká možnost, jak naši felsumě pomoct. Děkuji moc za každou radu. :-(

Problém může být i opačný. Pokud jste jí davali vitamíny v příliš velké dávce, tak je projevem rovněž křivice. U tohoto bych se přikláněl k tomu přebytku. Svlek je často problém s vit. A. To světlo dejte do květináče, je to důležité především ze začátku než si na přítomnost UVB zvykne. Bude se tak mít možnost vystavovat UVB, kdy se jí to bude hodit. Prvních pár dní dohlédněte především na to, že se napije a až se jí začne trhat kůže, pomozte jí především s prsty, ale velice opatrně. Od vitamínů jí dejte chvilku pauzu.