Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejmenší druhy švábů - prosím o doporučení.

Zdravím, pro odchovy chameleonů a různé malé gekony bych chtěl chovat nějaký druh malého švába. Mám klasické dubie, cranifery a chystám se i na tartary. Chtěl bych ale ještě něco menšího (v dospělosti) než jsou tartary. Třeba kolem 1 max 2 cm. Je něco takového "chovatelného"? Díky.

Předmět Autor Datum
Neni sice nic jednoduzsiho, nez zkrmovat nymfy misto dospelcu, nicmene - ano, existuji i mensi druhy…
.JaBula. 01.06.2017 18:32
.JaBula.
Děkuji za tipy. Můžu se zeptat, věděla byste kde sehnat ten rod Pycnoscelus? Koukal jsem na nějaká v…
Šváb 01.06.2017 19:25
Šváb
Můžu se zeptat, věděla byste kde sehnat ten rod Pycnoscelus? inzerce/burza
.JaBula. 01.06.2017 21:17
.JaBula.
Pycnoscelus neni zrovna vhodny krmny svab. Pri prvni prilezitosti zaleze do substratu.
chsajarsa 14.06.2017 13:31
chsajarsa
Schultesia, Blaberidae sp. "Kenya", Paratemnopteryx, Phoetalia ,..... Druhu je pomerne dost. Sehnat… poslední
chsajarsa 14.06.2017 13:36
chsajarsa

Neni sice nic jednoduzsiho, nez zkrmovat nymfy misto dospelcu, nicmene - ano, existuji i mensi druhy svabu, treba Nauphoeta cinerea nebo Phoetalia pallida. Oboji leze po skle, obojim se da dobre krmit, oboji je velmi nenarocne na chov (oproti treba panchloram) a od obojiho muzu nabidnout nasadu (strajaka@seznam.cz). Variantou by mohl byt i rod Pycnoscelus, ale tam jsou nymfy leskle, kulate a extremne zahrabavaci.

Děkuji za tipy. Můžu se zeptat, věděla byste kde sehnat ten rod Pycnoscelus? Koukal jsem na nějaká videa a ten by snad neměl lézt po skle ani plastu. Což je pro mě důležité. Jeden jednoduší způsob než neustálé probírání a prosévání nymf je a o ten se právě snažím. Nejmenší nymfy zkrmuji úplným prťatům, pro odrostlíky bych chtěl něco kam můžu s kelímkem sáhnout a nabrat jen požadovanou velikost a ihned krmit... Díky.

Schultesia, Blaberidae sp. "Kenya", Paratemnopteryx, Phoetalia ,..... Druhu je pomerne dost. Sehnat se daji na burzach nebo pres inzerci. Pripadne muzu doporucit nejake chovatele pres SZ.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku