Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo hermanni inkubácia

Ahojte, dal som inkubovať vajíčka korytnačiek. Tento rok sa mi ale stala divná vec. Vajíčka praskli po celej dlžke. Aj trocha niektoré vytiekli ale plod rastie dalej. Vie niekto v čom by mohol byť problém? Vysoká/nízka vlhkosť? Minulý rok som nemal s inkubovaním žiadny problém. Podkladový substrát som ale zmenil za vermikulit. Doteraz som používal lignocel.

Ďakujem za odpoveď.

Já mám s vermiculitem dobré zkušenosti, želvy na něm líhnu řadu let. Osobně usuzuji na přílišnou vlhkost (obecně se uvádí, že substrát na inkubaci Testud by měl být jen mírně vlhký/spíše suchý a měla by být naopak vysoká vzdušná vlhkost. Tedy žádné mokro, převlhčení. Třeba u gekončíku vermiculit namočím, nechám nasáknout a vymačkám. I přesto, že z něj nekape voda, je pořád poměrně vlhký. U Testud navlhčím řekněme třetinu, vymačkám a pak smíchám s dalšími dvěma třetinami, které jsou naprosto suché. Putují do krabiček s otvory do inkubátoru, kde je ale vysoká vzdušná vlhkost a pochopitelně cca týdně kontroluji, aby to nebylo doslovně jako troud.