Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roztoci- Slepice nebo seno?

Dobry den, ponekolikate obnovuji chov slepic a podestylam je senem a slamou, kterou mam na pude venkovskeho domku - uz letitou - koupila jsem domek i se slamou. Letos poprve - nejspis z toho sena (nebo z predchozich slepic?) se mi na telo nachytavaji desitky nejakych roztocu, jsou miniaturni, mensi nez tecka, od svetlych po hnede a clovek si jich vsimne az kdyz lezou. Nezda se, ze by meli kridylka. Naskakaji na telo okamzite jen co se otevrou dvere do kurniku. Zatim jsem nenasla, co by to mohlo byt. Jestli ohrozuji drubez nebo kraliky (podestylam je tim samym), nebo jestli se mohou zavrtat do kuze cloveku. Pripadne jaka chemikalie by na ne byla vhodna.
Dekuji za radu.
Jindra Petrackova

Těžko říct, jestli to je ze sena nebo od předchozích slepic, možné je obojí, když to máš v podstatě "neznámého původu" - jak brebery, tak seno a kurník. Asi bych kurník a slepice normálně vystříkala proti breberám a seno přestala používat. Ve starém seně taky bývá kdejaký bordel. Vystříkat to můžeš třeba Biokillem... jinak se k tomu taky používá postřik "Rebel Čmelíkostop" - tam je účinná látka obdobná jako u Biokillu, ale cena je myslim vyšší.