Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rohatka nežere

Dobrý den, prosím o radu a pomoc.

Máme doma cca 3 měsíce malou rohatku. Při zakoupení měla 3 cm, nyní 6 cm. Terárko s větší vrstvou rašeliny, miska s vodou, rostliny, výhřev bodovou žárovkou, teplota 25-30 st. Rohatka až doposud bez problémů, krmíme hlavně žížaly, občas holata, šváby odmítá. Obvykle jsme krmili každý druhý nebo třetí den. Vylučuje obvykle jen jednou týdně, někdy i déle.

Nyní už šestý den rohatka odmítá potravu. Nejdřív se ještě pokoušela žížaly chytit, ale když netrefila na první pokus, už se nesnažila. Dnes se už ani nepokusila a o potravu nejeví zájem. V čem může být problém? Vizuálně vypadá normálně, přes den je zahrabaná, večer se obvykle vyhrabe a kouká, ale jíst nechce. Jak dlouho vydrží žába této velikosti bez příjmu potravy?

Předem děkuji za rady. Mám obavy, aby jí něco nebylo.

Dobrý den,
dle toho, co píšete, máte podmínky v pořádku. Prostě jen nemá hlad. Ta moje někdy žere jako bezedná, v květnu mi za celý měsíc sežrala jen 1 hole, a to je rok stará!
Vždycky se řídím tím, v jakém "stavu" je přes den. Pokud je odkopaná, krmím. Pokud zahrabaná, chce mít klid.
Navíc rohatky jsou podle mě hrozné telata - zvlášť ta moje. S pinzety si nevezme, musím jí potravu nechávat volně po teráriu. A jak píšete, kolikrát se mi stalo, že netrefila a beze zájmu. Nechala jsem jí tam ta holata/sarančata/žížaly, a když byla v klidu a nerušena, po čase všechno sežrala.
Takže nemějte strach, nic se neděje :)

Děkuji Vám za odpověď, naštěstí se už mezitím zase rozežrala. Překvapilo mě, že jindy je pořád tak vyhládlá a najednou nechtěla.. Telata to jsou, naše je strašně nešikovný lovec a dost často střílí mimo. Z ruky / pinzety si nebere nic, nejvíc na ni platí, když jí žrádlo hodím přímo před ní, ten pád ji nějak povzbuzuje. Ale hlavně, že už žere. Ještě jednou díky, nemám s nimi moc zkušeností a tak se všeho bojím :-)