Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zařízení terária, problémy s chovem a možné zdravotní problémy

Ahoj, měl bych pár dotazů ohledně chovů jemeňáka, jaké doplňky stravy jim podávat, na co si dávat pozor při jejich chovu, čemu věnovat pozornost atp. viz níže.

Předem bych chtěl říct, že již více - méně mám chov chameleona nastudovaný z knih a internetu, tento příspěvek přidávám proto abych si vyslechl další názory, rady a kritiku s kterou bych později mohl napravit své případné chyby při chovu.

1.) Jaké všechny doplňky stravy(vitamíny) jim podávat a v jakých dávkách ? Všude se dočítám něco jiného, momentálně obaluji celou denní dávku potravy v multivitamínu od firmy Exo Terra cca 2x týdně ...

2.) Četl jsem, že když chameleon přes den spí, je to většinou známka zanedbání péče. Nedávno (cca 3 dny zpět) se mi doma stalo, že mi chameleon usnul na prstu, může to být známka nějakého zanedbání?... Případně prosím koukněte na jeho stav, jestli je vše v pořádku, Přikládám fotku v odkazu : KSgE

3.) Jak sestavit ideální prostřední v teráriu pro něj ?
- Kolik by tam měl mít větví, živých/umělých rostlin, jestli je nutná tapeta atp... Případně bych byl rád za nějaké fotky vašich terárií pokud to bude možné...

- V odkazu přikládám moje terárium, budu rád za vaši kritiku a rady v tom, co bych měl změnit.
Terarium zde: UycB

Pár dalších detailních fotek chamíka:
4OpC
b12d

Děkuji za všechny vaše odpovědi :)

všechno žrádlo obalovat v multivitamínu znamená že dáváš příliš moc vitamínů a zároveň relativně málo vápníku. Dávej třeba jednou vitamín, jednou vápenec bez vitamínu a jednou nic. Může ti nekdo poradit trochu jiný schéma (mláděti víc, dospělýmu míň), to je celkem fuk, ale špatně je podlehnout informaci na tom

ten chameleon na prstu rozhodně neusnul, jen se bojácně schoulil a pro sichr zavřel oči - je to ještě mrně. Ono není jednoduchý, aby spolupracovali když je chceš fotit. Dobrý je, když se vztekaj, to pak máš hezkou fotku, pokud to stihneš. Ale zejména mláďata se buď takhle bojej nebo rychle někam zdrhaj. No, jestli jsi něco nastudoval, tak doufám, že ho takhle neznásilňuješ braním na prst bez opravdu dobrýho důvodu. Aby se tvých rukou nebo jiný nutný manipulace v terárku nebo lidí obecně nebál, můžeš ho krmit z ruky a NE na něj šahat nebo ho do ruky brát - si představ na jeho místě sebe a na svým místě Godzilu

sice nevím, co je to za lampy, ani jak jsou silný ale z logiky věci živé kytky dlouhodobě snesou výrazně nižší teplotu než kolik chce vyhřívající se chameleon, takže budeš mít podle síly lamp dřív nebo pozdějc buď pečené kytky nebo nedohřátého chameleona. Napiš co jsou zač ty lampy. dala bych ty lampičky co nejvýš, tak aby svítily na jedno místo, na to místo pod ně suchý větve a kytky o něco níž do bezpečnejch teplot.

tapeta není nutná, ale chameleoni neradi žijou ve "výkladní skříni" kde jsou odevšad vidět a nemaj krytý záda. jestli je to terárko takhle umístěný uprostřed místnosti a je ze všech stran průhledný, tak to je blbě, dej na 3 strany tapetu nebo tera šoupni do rohu, aby měl minimálně 2 zdi neprůhledný