Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lophognathus temporalis

Dobrý den,
nedávno jsem si na burze zakoupila samce tohoto druhu. Před koupí jsem měla základní znalosti, které mi následně obohatil chovat, který jej prodával. Nyní bych si potřebovala své znalosti prohloubit, a to hlavně v oblasti stravovacích návyků. Máte někdo s tímto druhem zkušenosti? Znáte nějaké materiály, ze kterých bych mohla čerpat?
Moc Vás prosím o jakékoli informace.
Přikládá fotku svého samečka :)

Předmět Autor Datum
Asi bude lepší, když se zeptáte konkrétně. Je to pralesní agama, nejsou ničím extra zvláštní, info o… poslední
lacerta. 20.06.2017 01:44
lacerta.

Asi bude lepší, když se zeptáte konkrétně. Je to pralesní agama, nejsou ničím extra zvláštní, info o nich bude asi nejlíp popsané v nějaké knize o agamách - možná Leguáni a agamy, případně Kompaktwissen Agamen tuším, ale asi se tam nic speciálního nedočtete.
Jen bych asi upozornila, že tyhle agamy moc lidí nechová, vlastně si takhle nevybavuju asi nikoho, kdo by je odchovával a prodával na burze, takže to bude nejspíš zvíře z importu - takže bych s ním zbytečně nemanipulovala, netahala ho z terárka a tak podobně. Co se žraní týká, žerou všechno, od cvrčků, žížal, přes rybky až po různé larvy. Mají rádi zavíječe a dají se na nich dobře na začátku rozkrmit. Možná spíš než fotku zvířete samotného, by bylo lepší hodit fotku terárka.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku