Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak naučit koralovku kalifornskou manipulaci

Dobrý den , obracím se sem s dotazem , jak "ochocit,, koralovku kalifornskou nemůžu ani sáhnout do terarka , protože je připravena zaútočit. Chci ji na krmení dávat mimo terarium ,ale nemám skoro šanci ji ani chytit buď uteče nebo se smota a připraví se k útoku a opravdu je schopna kousnout.. Nevím co s ní, protože se bojim že když budu potřebovat vyměnit vodu v teráriu a ona zaútočí leknu se a omylem se jí něco stane protože je to cca 2 měsíční mládě i když teď po svleku má 46 cm což mi přijde hodně na 2 mesice .dekuju za rady a pomoc

Zdravim,
pro tuhle situaci je nejlepší si pořídit hák anebo nějakou tyčku, se kterou budete hada v teráriu vykrývat. Když to je jednou zmetek kousavej, tak to ani jinak nejde. Rukavice jsou k prdu. Špatně se s nima se zvířetem manipuluje a spíš mu ublížíte. Takže šup pořídit hák a učit se novej skill. 8-)

47 cm svlečka znamená cca 35 cm had - svlečka je o cca 25 procent delší.. Délka mi přijde v poměru ku věku vpohodě. Jak často a čím krmíte?

Osobně mám kousavé hady nejraději - na rozdíl od salámků od vás požadují určité dovednost :)

No pan říkal ať zatím holaty a aby nebyli větší než nejširší část hada a hlavičku má fakt malinkou je spíš dlouhá tkanička:-D a při prvním krmení jsem holeti nechala nožičky a zral ho přes půl hodiny když jsem krmila podruhé tak jsem holatku ulomila přední nožičky a to pak slupl za 4 minutky.... samozřejmě to dělám u zmrzlych holatek zas takový tyran nejsem :-D