Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příliš hladový hroznýš

Zdravím,
mám dotaz ohledně hroznýšů. Mám 2 samice, jedna obyč 2,5 roku a 2m a druhá Salmon, 2 roky a 1,7m. Normálně krmím zhruba jednou za tři týdny, samozřejmě dle velikosti potkanů a většinou poznám kdy mají hlad. V bytě je teď bohužel 25°C, tudíž je tolik i v terárku. Je možné, že při vyšší teplotě mají hadi rychleji hlad? Naposled jsem při krmení schytala i kousanec (první) jak už byl had hladový, ale krmila jsem teprve po dvou týdnech. Nechci mít z hadů tlusťochy, ale zároveň je nechci mít hladové a agresivní. Takže se ptám, krmit dřív či vyčkat? Děkuji za rady :-)

Ano, při vyšší teplotě mají dříve hlad, při nízké teplotě mohou být takový "zpomalený". 99% hadů chovných v zajetí je spíše překrmováno, než podvyživeno, ale jedno krmení za 3 týdny je OK. :)