Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blaptica Dubia

Dobrý večer. Rád bych se zeptal, zda li může nastat problém po přemístění 2 kolonií dubií do jednoho boxu. Přesněji box je jeden veliký a uprostřed předělený tak, aby se k sobě navzájem nedostali. Větrání je myslím si dostatečné v obou polovinách. Jde tedy o to, jestli jim může vadit pach druhé kolonie poblíž. jedná se o asi 2x 800 švábů. Děkuji o jakékoli postřehy.

Názor pro pozdější čtenáře:
jediný vážný "problém" je těžko prokazatelné přibrzdění množení,
případně transport škůdců a ve výjimečných případech plísní a spor parazitujících na švábech.

U zdravých subkolonií bych věnoval část s prokladky jedné a zbylou část druhé - bez přepážek.
Prioritní je odvětrávání.
Sám občas praktikuji bez viditelných negativních dopadů.