Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva zelenavá, hmotnost dospělé želvy, kdy už nepřibírá

Dobrý den, mám doma dvě želvy zelenave, obě samice, vylíhlé 09/2008, tzn. věk 9 let. Dnes jsem je opět vážila a zjistila jsem, že jedna za léto poprve nepribrala ani gram. Jsou kazdorocne zimovane (vyjma prvních 2 zim), od jara do podzimu ve venkovním vybehu, stravu především pampelišky, jitrocel,...... k dispozici mají stále drcene vaječné skořápky, ve vybehu i misku s mělkou vodou. Má 910 g, delka plastronu 15 cm. Je možné, že už prostě přibírat nebude? Jinak se zdá naprosto v pohodě. Trus beru pro jistotu před zimovanim na rozbor. Moc díky za odpověď. Petra K.

Tak jsou to teprve týnejdři ;-), je to mj. i zřejmě lokalitou, 0,1 z jižního Peloponésu bývají kol 20cm a tak do 1,8kg
a třeba 0,1 z Makedonie dorůstají až do 30cm a skoro 3kg
čili přibývat budou celý život, ale čím dál pomaleji...
váš způsob chovu je na jedničku - ten nej ;-)

Díky za odpoveď.
Čekám teď na výsledky koprologie, bohužel stávající počasí event. odčervení moc nenahrává. No, uvidíme....tušila jsem, že váha, která se jí od loňska zastavila na necelém 1 kg není v 9 letech její cílová.