Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská svlékání a krmení

chci se zeptat, mam krajtu královskou měsíc, cca po dvou týdnech co jsem si ji přivezl domu se mi svlíkla, den po krmení, svlek nebyl v celku, ale roztrhaný na několik kusů, s hlavou jsem měl problém, ale pomocí vodní lázně jsem svlékl i hlavu, před svlekem měla pod světlem lesklou namodralou kůži, a přesně takovou měla i před 2 týdny, tak jsem se domníval, že se zase chystá ke svleku, takže jsem vynechal krmení, ale ted už 2 týdny nežral, a pořád ne a ne svléknout se.. přitom se pořád hlavou tře o všechno co je v teráriu, dokonce si i zahrabává hlavu do štěpků, který mám jako podestýlku, po těle má občas viditelnou starou kůži, zejména na hlavě je to dost vidět... je to mládě vylíhlé koncem května a mělo by se krmit tak jednou do týdne.. mam ještě čekat než se svlékne a nekrmit, nebo jsem špatně pochopil signál ke svleku? za odpovědi a rady děkuji a odpovědi od věci si nechte pro sebe.. díky!

pred začatím zvliekania by sa hadovi mali zakaliť oči a do pár dní by sa mal zvlieknuť. v tomto období by sa mala rapídne zvýšiť vlhkosť v terráriu z 55-60% na 80%

2 týždne bez potravy sú pre mesačné mláďa celkom dosť,ale neprímanie potravy môže značit aj iné veci ako zdravotné problémy. napríklad zlé podmienky v terráriu.

ak by nežral ešte pár dní tak podľa tohoto návodu sa mu može dať holíča v adekvátnej hmotnosti (10% váhy hada)

https://www.youtube.com/watch?v=nUeH4zj7TIg

Ak máte substrát len z bukových štiepkov, tak by bolo fajn pridať 1:1 do substrátu čistú rašelinu- pretože samotné bukové šiepky veľmi pohlcujú vlhkosť.

Ak nepomôže ani to tak potom obmedziť odvetrávanie , ale lepšie je obmeniť ten substrát pretože ak sa obmedzí vetranie tak môže stúpnuť teplota a to môže byt nevyhovujúce.

taktiež záleží na umiestnení vlhkomeru pretože ak je zle umiestnení tak jeho hodnoty niesu objektívne :)

ak by sa vyskytli ďalšie problémy tak by bolo fajn napísať informácie o teráriu a spôsobe chovu :)

v prípade otázok ma tiež môžete kontaktovať aj na email : d3athhhh@gmail.com

a čo sa týka kŕmenia pred zvliekaním tak sa môže had normálne kŕmiť ak sám bude chcieť prijať potravu, ničomu to nevadí....

a môže sa kŕmiť aj 1x za 5 dní v pohode (najlepšie malý potkan 10-15% váhy hada)