Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvraceni uzovky cervene

Zdravim..mam doma mlade uzovky cervene cca 3 mes. stare, mam ho z Hradecke burzy asi 6 tydnu. Had vubec nezere, tak sem zkusil nasilne krmeni, ale prez noc uzovka holatko vyzvratila. Tak sem to zkusil druhy den znova, a opakovalo se to.. Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Dekuji za kazdou odpoved.

Nebo vám prostě chovatel prodal nerozkrmené mládě...to se u guttek a jiných "spotřebních" hadů stává.

Zkoušel jste fígle?
- nechat hada s holátkem přes noc v krabičce
- nastřihnout holátko (hlavu/břicho) aby had cítil krev

Pokud to nezabírá, tak to násilné krmení. Ale ne tak, jak to děláte. Teď dejte hadovi tak 5 - 7 dní pokoj, aby se dal do cajku a pak mu zkuste nabídnout nastřižené hole (musí být teplé!!!) a pokud to nezabere, tak ho nakrmte uměle. Ale né celé hole, ale třeba jen půlku, nebo jen malý kousek nějaké svaloviny. Aby toho bylo málo. No a pokud neudrží ani to, tak jste vyhodil peníze za kripla a příště si kupte radši většího hada.

- když se kouknete na jakoukoliv stránku, kde se dočtete o chovu užovky červené, dočtete se tam, jaký teplotní gradient v teráriu by měl být.
- 30 stupňů jako minimální teplota po dobu 6 týdnů a had nežere. Už bude asi hooodně pohublý a nevím, zda ho ještě rozfungujete.. holt za blbost se platí. A tentokrát za tu vaší zaplatí had

- kupte si nějakou knížku, přečtěte to a POROZUMNĚJTE tomu, co se tam píše.

Chyba byla hned na začátku a u vás. Před pořízením hada jste si o něm měl něco nastudovat, připravit mu terárko s vhodným vytápěním a nějakou dobu kontrolovat teploty a vytvořit v něm teplotní gradient s rozpětím cca od 25 do 30°C s nočním poklesem klidně na pokojovou teplotu. Jak již bylo psáno výše, rozměry terária prozatím stačí a žárovku vyměňte za 25W, měla by být umístěna na jedné straně terárka a na druhé by měla být chladná zóna kam dáte misku s vodou. Teď máte přehřátého hada, který se ani neměl kde schladit, tak se nedivím, že nežere. Vytvořte mu vhodné podmínky a nechte ho týden v klidu a pak ho zkuste nakrmit. Hlavně si o chovu něco přečtěte, internet je toho plný, nebo si pořiďte nějakou knížku, tu budou mít v každém zverimexu.