Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dezinfekce terária pro Agamu při nálezu kokcidií

Dobrý den,

poradil by mi prosím někdo čím vydesinfikovat terárium pro agamu při výskytu kokcidií v trusu?

Lék mám objednaný u paní vet doktorky, ale nevím čím vyčistit terárium aby se znovu nenakazila. Na netu jsem našla, že větve a keramické misky lze dát do trouby a "přepéct" nad 70°C.

Ale co s terárkem? Jindy osvědčené Savo prý nepomáhá.

Předem děkuji všem za radu

Dobrý den, my jsme používali na vše Sanitol, dá se koupit téměř kdekoliv a kokcídie jsme s tím pozabíjeli, je dobré koupit rozprašovač tím vyčistit terárium, a zbytek bytu vzít tekutým v lahvích, z terária vše vyndat a vyvařit nebo vypéct, po dobu léčení je vhodné terárium nechat prázdné a jako podklad dát třeba vrstvy papírových utěrek aby bylo možné často měnit a dezimfikovat terárium.