Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korálovka nežere

Ahoj všichni,
potřebovala bych poradit....Uvažovala jsem o chovu korálovky už delší dobu... Koupila jsem si různé knihy a nastudovala jsem i o nich co se jen dalo... A ted bych potřebovala poradit:
cca v půlce září tohoto roku jsem si pořídila malou korálovku (cca 30cm) a raději jsem se i ptala minulého majitele čím krmil, ten mi řekl, že malými holátky a že žere korálovka úplně sama... tak jsem si jí dovezla domu do vybaveného terárka... hned ten večer se mi svlíkla a od té doby mi nechce žrát... už mi to připadá nezvyklé, tak jsem jí zkoušela ručně krmit, ale i tak se to snaží vyzvrátit a nechce žrát... myslíte že je pouze v období zazimování? ale není to brzy?
Díky všem :-)

Niekedy to chce trpezlivosť, šermovať tam s tým pred hlavou, ja som s týmto nikdy problém nemal. Môže to byť aj stresom alebo nevhodnými podmienkami chovu daného jedinca. Nevyrušovať ho, nebrať ho zbytočne na ruku, dať ho na menej frekventované miesto, kde sa okolo nechodí tak často. Možno by bola fajn fotka terária a samotného hada. A niekto iný už bude vedieť, ja mám hadov len 7, takže odborník určite nie som.

To hole, co měla přes noc, bylo to v teráriu? Nebo byla s holetem v menší krabičce někde ve tmě?
Mám asi stejně velkou a starou korálovku (možná kousíček menší, je to můj první had), ale mám štěstí, mně baští bez problémů živá i rozmražená holata. Měla jsem z nežravosti taky obavy. Ale jestli nežrala už měsíc a půl, tak ruční krmení je asi nezbytné... Ale jak říkám, jsem totální začátečník, uvidíte, co napíšou zkušenější.