Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguáni zavírají oči

Ahoj koupil jsem si 2 leguány z burzy. První 3 dny byly ok ale potom začali přivírat a zavírat oči. Zezačátku žrali pěkně ale teď méně. Jeden měl dokonce výtok ze zavřenýko oka. Jako výhřev mám halogenovou žárovku z Kauflandu 50w. nahoře mám ještě 2 lineární obyčejné bílé záživky v podlince. Leguáni jsou nejvíc nahoře na větvi u stropu a ta lineární zářivka jim tedy svítí z boku protože tam není žádný kryt. Nevíte jestli to může být nějakým světlem? Je mi divné, že to začalo u obou i když jsem je koupil od 2 lidí. Tak si myslím, že to bude právě tím světlem.

Děkuji za radu. Kamil

Bez lepšího popisu chovu - teplot, třeba fotky terárka, Vám těžko někdo poradí něco jen tak. UVB je sice důležité, ale jeho případný nedostatek se neprojeví hned a u obou stejně a zrovna zavíráním očí. Může jim vadit světlo, můžete zkusit ty zářivky vypnout a uvidíte, co to udělá a pak je případně vyměnit za nějaké s lepším spektrem.