Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ježek bělobřichý - nový mazlíček

Zdravím, v sobotu jsme si z veletrhu dovezli malého ježka bělobřichého, při výběru mu pán dával moučné červy a ježek papal. Ale co jsme ho donesli domů, nechce nic jíst. Zkusili jsme vařené kuřecí maso, kočičí paštičky, kotěcí granule - suché i namočené, červy, granulky pro ježky, banán, vařené vejce a ježek to ani neočuchá, jen to v misce pošlape a jde dál. Vodu ale pije. Koupili jsme mu i tulitunel, je schovaný uvnitř a jen frká nebo spí. Násilím ho nebudíme. Máme o něj už strach,přece jen to je třetí den, co nic nejedl, bobky udělal dva :/ a jednou mel bobek hodně řídký,skoro průjem a řekla bych že snad i tmavě zelený. Možná jsem už paranoidní, ze všech informací na netu. Je to jen ze stresu? Změna prostředí? Prosím poradíte nám?

Připojím se k vláknu ať nezakládám nové. Od včerejška máme doma samičku ježka bělobřichého. Je vitální, nebojí se, krásně žere. Ale teď jsem si všimla, že na bodlinkách na pár místech má takovou jakoby pěnu. Včera to tam 100% neměl. Je možné, že se jen myl? Nebo je to nějaký nemoc?