Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon bílá hlava a otevřená tlamka

Zdravím, chtěla bych poprosit zkušenější chovatele o radu. Mame chameleona ve věku zhruba 5 měsíců, poslední tyden mu hodně zesvětlala hlava, má ji úplně do bíla, včera začal pod žárovkami (exo terra reptile 13W a exo terra daylight 75W) otevírat tlamu, nejdřív to vypadalo, ze chce lovit, ale zůstal tak asi 10 minut a poté se to opakovalo. Dnes v noci nám poprvé spal na větvi břichem nahoru. Terárium máme 120x100x45 (VxŠxH), cvrčky obalujeme na radu bývalého majitele v exo terra calcium +D3 a exo terra multivitamin. Po přečtení několika rad zde, jsme vysadili a obalujeme pouze ve vápníku v podobě nadrolené sépiové kosti. Rosime 2-3x za den, pouze listy. V teráriu je uprostřed 25° a pod žárovku okolo 30°. Prosím o radu co by mohlo chameleonovi být nebo co děláme špatně. Předem mockrát děkuji

No nejsem sice zadny profesionalni chovatel, ale vetsinou kdyz zaklani hlavu, muze se jednat o problemy s dychanim, spojene casto se spatnym vetranim nebo prilisnou vlhkosti. V prvni rade bych prestal tak casto rosit, neni to pralesni zvire, staci 1x denne, nekdy se muze i vynechat. Prilisne vlhko a zatuchly vzduch muze zpusobit jak dychaci obtize, tak plisne ;) Tim bych zacal, pokud nekdo zkusenejsi neprida dalsi nazor :-) Hodne stesti :-)