Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguan zeleny - plisen

Zdravím všechny,
moc prosím o radu. V listopadu jsem si na Terra burze v Holešovicích koupila leguána. O týden později jsem si všimla, že má na laloku šedivý flíček. Když se začal zvětšovat, začala jsem to mazat slabým roztokem hypermangánu s Tea tree olejíčkem. Je to už cca měsíc a nic se nezměnilo - práve naopak mám strach, jestli to není větší (nebo se ta kůže kolem jen začíná loupat?). Na zadních nohách má také šedivé flíčky, ale nevím, jestli to je to samé. Co mám dělat? V blízké době by se měl svléknout.
Moc děkuji za pomoc, Veru.

Vypadá to na klasickou "imporťáckou" plíseň. My jsme to vždy přeléčili Imaverolem (Enilconazolum - účinná látka) a byl klid. Je to ale myslím jen na předpis. Nepamatuji si už ale, jak jsme to ředili (myslím že 1 ku 5 s vodou). Ale taky vím, že nic jiného nepomohlo. Ten roztok na vatovej tampon (supr jsou takový ty kolečka jak se s tím ženský odličujou), potřít ta místa, nerozmazávat všude po těle a bacha na hlavu.
https://www.lekarna.cz/imaverol-a-u-v-sol-1lt/