Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzovka, roztoci, svlek,

Dobrý den, mám prosbu o radu. Máme užovku červenou rok starou. V terarku podklad bukove stepky, dekorace kvetina v kvetinaci, samorost ( kupovany), voda, zdroj tepla zarovka v kvetinaci.
Na hlavě jsme si vsimli, že má šedivé tečky. První jen jako by zvedla supina. Po nejaké době jsme si vsimli druhé tečky. Hadik se casteji koupe a pri posviceni modrým svetlen má na hlavě a sem tam na těle viditelné bílé tečky. Proto předpokládám, že roztoč. Koupili jsme frontline, ale nevím jestli můžu začít terapii, když se začína kalit. Moc dekuji za odpověď Gabka.

Bude stacit takto? Každopádně dnes budeme čistit komplet terarko, dřevo půjde i s novým substrátem do mrazničky na 3 dny a kluk bude na bílé papírové utěrce, miska z vodou a úkryt z neprůhledné, dezinfikovane plastové krabice + teplo od žárovky. Doufám, jestli jsou nějaké breberky, mraznička to pořeší na dekoraci a denodenni výměna uterky i vody v tera.