Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vodní sklo jako nátěr betonového pozadí v paludáriu

Dobrý den.Chci se zeptat,nakolik je vhodné použít vodní sklo jako nátěr betonového pozadí v paludáriu.
Chci tím ochránit betonové pozadí před působením vlhkosti.Plánuji natřít i tu část pozdí,která bude pod vodou.
Terárium je pro Agamy vodní a ve spodní části budou i nějaké rybky.
Jde mi o toxicitu toho vodního skla.
Děkuji předem za názory :-)

pre živočíchy je toxické,takže pokial tam chceš aj niečo chovať,tak vodné sklo nedoporučujem,pre ryby je toxická dávka cca 500mg,pre jaštery cca 1,16 g,dráždivo pôsobí na sliznice,kožu a oči,takže na izoláciu skôr použi nejaký epoxid a spol.....

AUDAXi, ty hodnoty toxicity sis vycucal z prstu ? Záměrně plašíš nějakého chovatele nebo co ?
Technické listy vodního skla uvádějí toxicitu pro ryby LC50 3 185mg /lt ( u pokusné ryby rodu Brachydanio) a to dokonce při expozici 96 hodin ! Toxicitu u plazů nikde neuvádějí a s pravděpodobností hraničící s jistotou lze říci, že na plazy se toxicita vodního skla nikdy nezkoušela.
Vodní sklo se kdysi používalo na nátěry do akvárií celkem normálně.
Takže, pokud jej někdo použije na nátěry do terária kde samozřejmě vyschne, bude pak defacto neškodné.

nie z prstu ale z novelizovaných kariet bezpečnostných údajov z rokov 2010 a 2015,to čo dodá výrobca,to dodá,nechcem nikoho plašiť,ale keď výrobca deklaruje niečo,tak asi to nedeklaruje kvôli tomu,aby som niekoho plašil,ja sa výrobcovi nepletiem do toho,čo na čom skúša,kto a kde to skúša,vychádzam z toho,čo vydeklaruje a po čase novelizuje a zmení a že sa od 19.storočia od vynálezu vodného skla do dnešných dní niečo zmení,za to ani ja nemôžem....

Audaxi, ale můžeš za naprostý blbosti, který tu píšeš!

Nevadí ti náhodou, že v bezpečnostních listech se uvádí toxicita v tekutým stavu, tedy ve "stavu v jakém je produkt dodáván", tedy před vytvrdnutím?! Zvířata nebudou pít tekutý vodní sklo z flašky, po vytvrdnutí (a poté ještě po opláchnutí čistou vodou) je to chemicky něco zcela jinýho.