Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Útočné mládě Hroznýše královského

Zdravím,
Mám dotaz, pořídil jsem si mladě hroznýše královského z teraburzy, údajné stáří 4mesice a druh je Boa constrictor anery. Již během převozu byl celou dobu v útočné pozici a patrně nervózní. Když jsem ho dal do terária stále byl útočný, ale nechal se vzít na ruku kde se sklidil. Vzal si malou myš a celkem se uklidnil akorát kdykoliv projdu okolo teraria je v útočné pozici. Dnes jsem ho vzal z teraria a byl celkem v pohodě ale z ničeho nic začal útočit a sycet. Jak správně postupovat aby se časem uklidnil. Měl jsem krajtu kobercovou a to byl mazel tak úplně nevím jak ho uklidnit případně jestli máte někdo podobnou zkušenost.
Děkuji

Pořídil jste si zvíře které je z hlediska vývoje na spodnější příčce. Má de facto jen instinkty, pudy. Nějaké emoce u něj nenajdete. Nemůžete jej srovnávat se zvířetem které jste měl dříve. Jak už tady bylo napsáno - o nějaké braní do rukou vůbec nestojí. Může jít o jedince který si na manipulaci nezvykne nikdy.
Měl jsem a mám zvířata která se chovala klidně, ale jsou mezi nimi i pěkní raplové a popravdě si dávám větší pozor právě na ty klidnější. Zásadně jim nevěřím protože právě oni mě párkrát "vyškolili".
Mám v chovu O. taeniurus friesi - obecně mají pověst cholerických chovanců, což v mladším věku byla pravda. Teď už je to kliďas, ale jistě to není tím, že si zvykla. Loni jsem jen na okamžik zaváhal . . . . .
Jistě, každý máme k těmto tvorům "svůj" přístup, já je respektuji se vším všudy, z terárií je beru jen pokud je to nutné a určitě mám v ruce hák a na některé "profesory" jsou nutné kleště. Osobně jsem radši když si zachovávají svou divokost, přirozenost.
Nechci nikoho moralizovat, ale hadi rozhodně nejsou vhodnými zvířaty na mazlíky.