Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zabránit vlastnictví zvířete

Ahoj všichni, mám takový zvláštní dotaz.Mám známou co chová psy a kočky, o ty se stará velice dobře, to ano, ale bohužel touží vlastnit i terarijní zvířáta, nejde o to, že by se nechtěla o ně starat, jen pro ně nemá vhodné podmínky.Topí v petrách, budiž, prostě každej nějak bydlí to to nejde, ale o to, že když to vyhasne, nebo se nezatopí, tak je tam prostě zima a terárko nevytopí, když je v okolí kokem 10 stupňů, už měla gutku-ta vydržela celkem dlouho, asi dva roky, ale ty jsou gumový, hroznýše, ten jak byl ztuhlej, tak se spálil až do masa asi po půl roce,a nedal to, pak chameleona, toho měla asi taky půl roku.Podotýkám, že ani jedno zvíře neměla ode mě ani přese mě.Teď si bude poořizovat asi ciliáta, ani neví přesně : no prostě má ty přísavky.....a já jí nedokážu přesvědčit, že pro něj nemá podmínky, už nevím čím dál argumentovat.Jen jsem se potřebovala vykecat a jestli by někdo neměl nápad na nějaké pádné argumenty?Díky

Jak píše V.R.,jak to neni chlupatý a roztomilý,tak to nikoho nezajímá(myslím zvířata samozřejmě).Když se takovejm lidem snažíš něco vysvětlit(odradit),tak si myslej,že z toho děláš zbytečně vědu.Po úhynu si pak vymejšlej jako důvod úhynu neskutečný blbosti aby nemuseli přiznat chybu.

Přesně její případ.
Záleží kdo na KVSce slouží, bohužel náš kraj má pána, který si sjedná schůzku s dotyčným a pak provede kontrolu, což je jak známo k hovnu a ačkoliv dělám v útulku a mám různé "kontakty", tak my, jako útulek, proti KVS nemůžeme jít ze zákona-když se jedná o týrání i těch chlupatých, takže u nás přes KVS je to o ničem.
Jí se třeba vypálila elektrika u jemeňáka a hroznýše, byli bez tepla cca 2 měsíce, když jsem jí za to vynadala, tak mi řekla, že ona znova zapojit objímku neumí-dobře, to neumí asi víc lidí, ale stačilo otevřít hubu a říct mě, nebo mému příteli, nebo i ona má přítele.Já na to přišla náhodou, když jsem jí přišla ostříhat drápy psům, práce na pár minut.