Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Klub Chovatelů Želv 2018

Letošní termíny jsou vždy v neděli od 9-00 v přednáškovém sále ZOO Praha

4. února
15. dubna
21. října
18. listopadu

tzv. Želví den v pražské ZOO
v únoru

Nikola Křepelová - Představí svůj chov 13 druhů suchozemských želv se vším všudy
Nataša/Petr Velenští - Hold při příležitosti uplynutí 260 let od 10. vydání Systema naturae Carla von Linného, z něhož vycházíme pro binomické pojmenování živočichů a jejich řazení do systému
Michail Rovatsos Ph.D. z přírodovědné fakulty UK - Kožnatky
Nataša/Petr Velenští - Chovy a odchovy různých druhů želv, např. texaské, Smithovy a dalších

Program schůzky KCHŽ (tzv. Želví den) v neděli 15. dubna 2018 v přednáškovém sále ZOO Praha od 9:00

Olda Mudra: Terénní výzkum Chersobius (Homopus) boulengeri in-situ (želvička Boulengerova)
Eva Karbanová - Stručná přednáška na téma přehledu vědeckých novinek ve světě želv za rok 2017
Nikola Křepelová: Jak se u mě žije mým 13 druhům suchozemských želv
Michal Šesták: Zajímavá želví operace
Nataša Velenská: Jedete do Izraele? Pozdravujte wernerky? aneb setkání s Testudo werneri (kleinmanni) v Holot Mashabim
Nataša Velenská, Petr Velenský: Egypt v Trojské kotlině aneb chov a odchov želv egyptských Testudo kleinmanni v Zoo Praha
Nataša Velenská: Jak je to s reintrodukcí želv bahenních Emys orbicularis v Čechách na základě knihy a videa pana Šebely aneb jak si bahní želvy bahenní na Betlémě

od 12.45. do 14.30 přestávka na oběd a procházku po zoo (13.00 komentované setkání v Pavilonu velkých želv, 14.00 setkání s plazy v pavilonu kočkovitých šelem a plazů

Schůzky Kchž vždy v neděli od 9.00 hod. v přednáškovém sále Zoo Praha (účastníci platí vstup do zoo). Program zatím předběžný, doplnění časů bude uveřejněno na webu pražské zoo pod názvem Želví den.

21.10. neděle

Nejohroženější želvy světa 25 a dalších 25 druhů

výsledky Dotazníku AOPK o čipování želv

Radovan Víta: Chov a odchov Cuora bouretti

Velenští Petr a Nataša: Opět želvy tuniské (Testudo graeca nebeulensis) v hlavní roli, aneb jak se želvám žije u Pirátů na Cap Seratu (terénní poznatky včetně kladení vajec)

Miroslav Šebela - dokončení videa o želvách bahenních na Betlémě na Moravě

Libor Pokorný: Chov a odchov Kinosternon baurii

Aleš Marek a spol.: Markovi s Teraspolem v Makedonii

Program na Den Chovatelů Želv 18. listopadu 2018 - časy a pořadí přednášek se může změnit podle situace přednášejících

9:30 Nataša Velenská: Základní rychlokurs pro chovatele suchozemských želv, aneb jak začít s želvou zelenavou

10:30 Pavel Kupka: Putování za želvami až do Afriky (společně s Janem Haltufem a Václavem Pillmaierem)

11:45 Michal Bárta: Chov speciálních poddruhů želvy žlutohnědé (Testudo graeca)

12:45-13:45 přestávka, od 13:00 komentované setkání s velkými želvami a představení některých letošních želvích mláďat

14:00 Vašek Pillmaier: 25 let se želvami aneb představení člena Klubu chovatelů želv

15:00 MVDr. Iva Packová: Za želvami po světě