Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem plemeno kočky

Zajímalo by mě, jaké plemeno kočky "běžné", ty které se běžně vyskytují na zahradách a vesnicích ,aniž byc šlo o nějaké chovné (siamské, britské, atd). Z následujíco seznamu pochybuji, že by šlo o nějaké extra plemeno, ale běžnou kočku. Tak mě zajímá, jestli přesto nějaké označení / plemeno mají.
- běžná kočka zbarvená do hnědočernošedozelena, já mám zafixováno, že tohle je "kočka divoká" (možná asi tak vypadala i kdysi), i když v názvu je kočka domácí a sedí na dlažbje
- domácí micka bílá s hnědými/černými fleky
-černobílá náhodně
-černá, vespod bílá
-celočerná
-zrzka (nebo zrzoun, zrzavost je nějak speciální co se týče genetiky a pohlaví, to by mě taky zajímalo)

loading...

Myslím, že na poradně věnované terarijním zvířatům asi s takovýmto dotazem moc neuspěješ :-D
Tady je micka (černá, bílá, puntíkovaná nebo třeba s hvězdičkami) chápána spíš jako škodná, která zákeřně vraždí ty ubohé ještěrky a hadíky...:-x Nechápej mě špatně, kočky mi nijak nevadí, ale tady prostě není ta správná cílová skupina, která by ti na toto odpověděla.
Zkus spíše https://kocici.net/