Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Může být u sebe celoročně pár Guttát?

Zdravím. Mám pár guttát u sebe od malička. Teď měla samice první snůšku a jsem na vážkách jestli je neoddělit, aby se pořád nepářili a samice se neztrhala. Za tím účelem je rozhodně nemám. Ale co jsem si tak pročítal tak nejsou "jako myši" a páří se tak jednou, dvakrát do roka s tím, že i to jedno páření vystačí samici na dvě snůšky. Ono je to taky těžké jelikož každý chovatel má jiné zkušenosti, tudíž se pak člověk dočte třeba pět různých rad na jednu věc. Jinak snůška obsahovala jen 10 vajec, ale všechna oplodněná. No vajíčka chytají plíseň. Ošetřil jsem je Devilanem, no už po nakladení měla na sobě takové flíčky, jakoby malá místečka se zeslabenou "skořápkou". Čím ty flíčky mohou být způsobeny? Už jsem vyhodil tři vajíčka jelikož se propadla a i po ošetření chytla opět plíseň. Inkubátor vlhký, na perlitu, kolem 28°C, vlhkost kolem 80%.
Díky všem za rady :)

Pokud je mi známo, tak z běžně chovaných druhů užovek byl společný chov problematický pouze u boaedonů (lamprophisů), kde jsou samice jako slepice a neustálým pářením a kladením jsou sto se odpravit. U guttat tento problém při společném chovu nehrozí. Vhod je ale nevynechávat zimování a dobře krmit (tím nemyslím překrmovat).