Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felzuma madagaskarská - zhodnocení terária do začátku.

Zdravím,

po hadech začínám i s chovem felzum tak prosím o zhodnocení terária do začátku a pár chovatelských rad. Terárium je osazené živými rostlinami, větvemi a dvěma dutými kmeny. Jako ostvětlení je usporná zářivka, jako zdroj UVB je Repri Glo 10.0 compact 25w a jako zdroj tepla je halogenová bodovka. Teplota v teráriu je v rozmezí 24 - 30C. Samozřejmě jsou i chladnější místa (rohy teraria u země) a i teplejší (výhřevné místo). Přes léto budu krmit hmyzem nachytaných na loukách. Mimo sezónu pak kupovaným hmyzem a nějakou tou kašičkou. Jako doplňkové vitamíny jsem pořídil EXO TERRA kalcium + vitamín D3 a EXO TERRA multivitamín (dle návodu promíchat 1:1). Má v tomto smysl obalovat venku nachytaný hmyz? Sháněl jsem roboran a plastin ale nikde ho neměli tak jsem vzal tohle.

Budu rád za každou radu. Díky moc.

Všem díky za odpovědi, koukám, že poradna už není co bývala. Jinak vitamíny a mineráli jsem nakonec pořesil tak, že jsem koupil Reptivite s D3 a budu ho na přeskáčku střídat s Plastinem. Terárko jsem nakonec trochu upravil.

Ještě jednou všem díky za odpovědi a názory.;-)