Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mořská a herpeto fauna Itáile Caorle

Ahoj všem. Hodně z vás cestuje a máte přesah o do dalších oblastí. Zná z vás někdo destinaci Caorle na severu Itálie mezi Benátkami a Bibione? Chystám se sem na dovču, ale i když jsem ze strejdy "Gůgla" loudila informace, nic kloudného jsem nenašla. Zajímalo by mě na co zajímavého bych mohla narazit při obyč šnorchlování nebo co z herpeto klidně i avifauny tady můžu vidět, na co zaměřit, kam si případně dojet. Všem díky :-)

Ve vodě nevim, ale jinak všude běhají Podarcisky (ještěrky rodu Podarcis)... člověk je ani nemusí hledat, stačí chvíli v klidu posedět. Téměř kdekoliv. Nic víc nevím, ale bude tam toho samozřejmě plno jako všude jinde :D

tak v Caorle jsem herpetologicky začínal..bylo to tedy hned po revoluci, tak nevím,jak to tam vypadá dnes, ale předpokládám,že se moc nezměnilo... Takže přímo ve městě jsem našel Podarcis sicula a Podarcis muralis, z hadů Coronela austriaca. To bylo přímo ve městě na nejakém nezpevněném parkovišti.. Jinak směrem na jih , na Benátky je jakási brakická laguna a tam byly Natrix tesselata. Na sever, směr Porto santa Margarita, snad se to tak nějak jmenuje, hned za přívozem zacínala celkem pěkná pláž s větším množstvím menších mol a po pravé straně mezi pláží a obdělanou půdou je pás travnaté a křovinaté vegetace občas s piniovým hájem a tam to bylo super, byly tam Podarcis sicula, Lacerta billineata, Coluber viridiflavus carbonarius a Vipera aspis.. Byl jsem tam asi třikrát, vždy o prázdninách a všechny druhy kromě Coronelly jsem tam našel pokaždé...