Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převoz hada vlakem.

Dobrý den, chtěl bych si koupit hada, ale je tu jeden problém. Nejsem řidič. Hada bych si chtěl přivést domů vlakem. Je to nejkratší cesta, ale i tak to potrvá přibližně 3 hodiny 40 minut. Chtěl bych se vás zeptat, jestli je to vůbec reálné a popřípadě jak hada převést. Vím, že se hadi obecně přepravují v pytlech, ale na internetu jsem se dočetl, že většina lidí hady přepravovala v krabici od bot, ve které byla nějaká nádoba s horkou vodou, ale to mi připadá takové blbé. Možná v červnu ve vlaku okolo poledne bude dost velké teplo, že ani nebudu ho muset nějakým způsobem zahřívat. Bude to můj první had, proto bych se chtěl s chovatelem setkat osobně, ale mám o hada strach, jestli cest přežije. Máte s tím nějaké zkušenosti nebo rady ?

Jak píšeš. Dát jo do pytle a v tomhle teple to není problém. V tom pytli ho dej třeba do ty krabice od bot. Bude ve tmě a bude mít klid. Kdyby bylo chladno tak ho místo do krabice od bot dej třeba do nějakýho termo boxu a k němu třeba láhev s teplou vodou. Ale vzhledem k počasí bych to neřešil. O jaký druh hada konkrétně jde?