Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vitaminy a venku chyceny hmyz

Zdravím,
Je potřeba nějak obalovat venku chycen hmyz. Všude čtu o smykavem hmyzu, ale já chytám jen sarancata a kobylky. Co se týče vitamínů tak jsem se dočetl že to potřeba není, ale co třeba vápníkem (plastin). Krmim tím phelsumy grandis. Diky

Já kobylky z louky neobaluji (maximálně jednu várku za 14 dní). Loni jsem kobylkama krmil celé léto a obaloval max 2x, přes zimu krmím cvrčky a obaluji každou várku (max jednou za 14 dní vynechám)
U plastinu nehrozí předávkování, já sypu krmný hmyz poměrem 1:1 nebo 1:2 (roboran:plastin) a to jen pokud krmím kupným hmyzem. Plastin navíc bych podával u hmyzu z louky, po nakladení, nebo během čekání na snůšku samicím, ale u společného páru je to komplikovanější
Bohužel letos ještě koníci nejsou v takové velikosti (Severní morava), chce to ještě tak týden dva. Zatím jsem nasbíral jen max centimetrové kousky a to je pro dospělé Grandisky jako nic.