Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka černá, krajta nebo hroznýšovec?

Dobrý den,
omlouvám se za hloupý dotaz, ale dosud jsem měl jenom užovku červenou, takže moc zkušeností s hady nemám.
Chtěl bych se zeptat, jaký z těchto hadů - Užovka černá, Krajta královská, Hroznýšovec duhový - by byl nejlepší do terária o rozměrech 80x40x100 (dl, hl, vš), tedy orientovaného na výšku. Případně s radostí přijímám nápady na jiného (NEKOUSAVÉHO) hada.
Díky.

Nejlepší je vybrat si zvíře a podle toho zařídit terárium. Jinak do vysokého terária, které má malou plochu dna, to chce arborealně žijící zvíře a nebo hodně malé terestrické, které ale prakticky nebude využívat větve. Vámi zmínění hadi jsou větší zvířata, která žijí spíše na zemi. Toto terárium pro ně není příliš vhodné.

"Problém" u stromových hadů je ten, že se velice často jedná o poměrně plachá a kousavá zvířata. Osobně v tom vidím spíše výhodu, protože se člověk alespoň přiučí manipulaci.