Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak upevnit rosící trysky v teráriu?

Zdravím, chtěl bych Vás požádat o radu či tip, jakým způsobem máte řešeno upevnění rosících (mlhovacích) trysek ve svých teráriích. Jedná se o trysky gardena 1371-29, tera jsou skleněná i OSB. Upevnění bych chtěl mít variabilní - tedy aby šlo trysku polohovat (alespoň ze začátku, aby bylo možno nastavit optimální umístění).

Uvítám i případné fotky Vašich řešení, nebo odkazy na "upevňovací" prvky.

Díky Siki

Ve stropě terária mám ve skle vyvrtané otvory pro průchodky PG9. Hadička s tryskou prochází průchodkou, která je šroubovací a tím je k průchodce připevněn i 1,5mm měděný drát v izolaci.
Tryska je k ohebnému drátu připevněna stahovacím páskem a drát vytvarován tak, aby tryska směřovala tam kam je potřeba.
Na fotce to není téměř vidět, jelikož detail vyfocený nemám a je to strašně přesvětlené, ale vpravo nahoře je trošku vidět trysku s hadičkou.
Třeba vás to inspiruje jinou fotografii v současné době u sebe nemám, když tak později
[IMG_0036.jpg]

Díky za foto, detail upevnění by byl super. Což mě přivedlo k myšlence protáhnout hadičku s tryskou přes horní větrání a nechat to být.
Původní záměr byl protáhnout stropem hadičku k levému hornímu rohu u šoupaček a trysku nasměrovat šikmo dolů, aby při rosení nešla voda na šoupačky. Ještě to budu muset promyslet.