Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co je to za žábu?

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli to tady někdo nebude vědět. Na chalupě jsem narazil na takovou menší ropuchu, na pohled celkem obyčejná, ale když sem ji chytil a prohlížel si ji tak hodně hlasitě pištěla. Nevíte co to je za žábu?

Bohužel vyfocenou ji nemám. Já sem už měl v ruce skokany, i ropuchu obecnou a zelenou, a nikdy žádné zvuky nevydávali. Tahle měla na délku jen asi 4 cm, a byla taková zavalitější než ropucha obecná. Na to jak byla malá tak pištěla hodně hlasitě.