Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vhodná velikost terária pro mladé hroznýše?

Potřeboval bych radu ohledně pořízení teraria pro hroznýše královského pro mlade. Názory na internetu se rozcházejí někdo preferuje velké někdo zase malé. Tak jaké jsou tedy vhodné rozměry do začátku? Chci aby měl co nejlepší podmínky na chov. Děkuji za rady

Pro mládě bohatě postačuje velikost 60 x 40 x 30-40. Jde o to, že menší ubikace se snáze kontroluje, vytápí, čistí, had ji daleko více využívá než gigantickou nádrž, kterou je třeba zbytečně vytápět pro zvíře, které je zpravidla někde ukryto - velký prostor mláďatům hadů vůbec nesvědčí, což je důvod, proč mnoho chovatelů používá na odchovy mláďat rack či boxy. Obecně vzato jde o to, vytvořit chovanci odpovídající podmínky a neaplikovat do toho lidské pocity jako je nedostatečný prostor atd. Nakrmený hroznýšek dobře 4-5dní mění polohu dle teplot, které vyžaduje na dokonalé strávení potravy, což je obecně přesun v řádu cm pod topným tělesem. Pokud použijete pod žárovku například polovinu korkové kůry, která vytváří pro hada zdánlivý dojem bezpečí, kdy má něco nad sebou a přitom bokem k němu proniká teplo, nebude se nejspíše hýbat vůbec vyjma toho, že občas rozloží tělo. Osobně se mi tyhle úkryty vyplatily u plašších jedinců nebo druhů, které jsou raději skryté, než by riskovaly a vyhřívaly se.