Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená a potkani

Ahoj,
zajímalo by mě, jestli mohu mít klec s potkany hned nad teráriem s užovkou červenou. Je mi jasné, že je bude cítit klidně i přes celý byt, ale
nevím jestli je mohu mít v takové blízkosti. Nemůže z toho mít jaksi psychické problémy? :-D nechci aby se můj had zcvoknul, že za nima nemůže :-D
Děkuji moc za odpověď

Já mám jednoho varana doslova obklíčeného nemalým počtem švábů :-D (topí jim) ... a zatím nezcvoknul ;-)
Občas jej to spíše probudí k aktivitě při pátrání po kořisti. Občas a nijak nešílí. Vizuální kontakt nemá nikdy.
Klec s potkany je pár a skupinka mladých? Nebo menší "váha"? Neposoudím sílu otřesů. Švábi dělají ale šrumec taky.

Doporučuji dlouhodobější test. Podle chování E. g. se zachovat. Předpokládám, že brzy nebude smejčit non-stop ani moc často.
Můj názor. Zkušenost s E. g. (vyskytují se i extrémně aktivní až agresivní jedinci) a jinými i chovnou stanicí potkanů mám.

Ona je taková bambula. Zvědavá jo, ale nijak extra a agresivní už vůbec (ani jako malá nestartovala na ruku a už vůbec ne přes sklo). Zařídila bych aby na sebe neviděli. Chci chovat skupinku dospělých a šrumec to bude, ale stejně jsou aktivní navečer jako ona, tak ji nebudou asi nijak extra rušit při spánku :-) ono já si představim sebe, že bych nemohla za dobrotou a jeblo by mi :-D tak snad si tedy zvykne.

NAD teráriem ještě nutně nemusí být NA teráriu (eliminace otřesů). Když samec chce a samice ne, tak to je mazec.
Máte vyřešené oddělení samce od zbytku rodinky? Doporučuji pro kontrolu populace, šetření samice a tak.
Jedna E. g. všechny mladé p. ve správné velikosti nepozře.

Ano, lidé svým miláčkům často přisuzují vlastnosti lidí ... ;-)