Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agresivni želva

Ahoj mám dvě vodni želvy. Holku, kluka. Holka začala být agresivní. Napadá kluka,kousanim do krunyre až mu teče krev.Nevi někdo, proč?Netuším jak mohou být staré,obě jsme svým způsobem zachránili. Spolu jsou už třetím rokem a teď se to stalo poprvé

Moje zkušenost byla obdobná a to především u hojně chovaných T.s.e., u nichž zpravidla literatura uvádí agresi samců, kterou já naopak nepozoroval a kteří byli tolerantní i vůči malým mláďatům. Ze zkušenosti kolegů můžu říct, že některé samice byly schopné samce napadat s dost destruktivními účinky (slyšel jsem i o amputacích penisů atp.). Pravděpodobně je na vině chov v omezeném prostoru, poměrně málo zvířat (pouze pár), mezi něž se agrese tříští, pravděpodobně i klidová období (hibernace atp.). A nakonec, některé "přepálené" samice to asi mají " v krvi", jelikož se chovají jako samci a samci jsou jejich konkurenti.

Myslím, že by jim nic nemělo chybět. Stravu mají pestrou. Od hovězího masa po různé ty sušené rybky, potvory a granulky. Zelvika na krunyr, osvětlení v akváriu přes zimu. Jinak jsou venku. Ta větší má 1,5kg. Uvidím, co dál. Zkusím je dát ještě jednou k sobě a pak bude muset o dům dál :.(

typické krmení na kterém sice přežijí ALE!
krmte:
1)Ryby SLADKOVODNÍ (ne mořské)
by měli tvořit hlavní složku potravy. V ideálním případě by to měli být přiměřeně velké ryby podávané vcelku včetně kostí a vnitřností. Lze je koupit jako nástrahy v prodejnách pro rybáře, bo načeřínkovat
2) Žížaly
Dají se také koupit v nástrahách pro rybáře. Žížaly lze i chovat.Třá v dřevěné bedně s vrstvou vlhké zahradní zeminy. Krmíme je rostlinnými zbytky.
3)Šneci + slimáci
Ke krmení se hodí druhy s ulitou i bez ní, suchozemští i vodní.
Dají se snadno sehnat malé achatiny (lidi už ani nevědí co s nima)
4) Patentky
Jsou výborným krmivem obzvlášť pro mláďata. Dají se koupit v akvaristice buď živé nebo mražené.
5) Rostliny
S tím jak želvy dospívají, začínají vyhledávat víc rostlinné potravy. Některé z želv rostlinnou potravu zcela odmítají.
- vodní rostliny (douška, okřehek, růžkatec),
- suchozemské rostliny (ptačinec, smetanka, jetel, jahodník).

Na zimu namrazit ryby, bo udělat želatinovou směs. Receptů spoustu.