Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led pásek

Dobrý den,
Jaký by jste mi dopuručili LED pásek do terária k pagekonovi. Mám tam živé rostliny tak aby vydržely.
Děkuji

V minulosti jsem pro cílené předpěstování chilli řešil u ledek vlnovou délku, CRI a jiné blbosti. Nakonec se mi ukázalo, že srovnatelného efektu dosáhnu i s tzv. obyčejnými ledkami....takže asi tak. :-D

Jediné, co si doporučuji ohlídat je teplota světla - v teraristice nejčastěji používám studenou bílou (6000-6500K). Ledky používám klasické, na 12V s příkonem nejčastěji 9,6W/m nebo 12W/m a CRI 80 - tedy led pásek za cca 120-140,- za metr.
Ledky mám v profilu s mléčným difuzorem - výrazně to zlepší rozptyl světla. Není pak navíc potřeba si připlácet za vodotěsnou "zalitou" verzi ledek, ostatně u těch 12W/m by byl problém i s jejich chlazením.

Pro zajímavost - led pásky mám řešené i vysoké terárium (cca 150cm), které je v místnosti bez přímého slunečního svitu - chvilku mi to trvalo, než jsem to vyladil k plné spokojenosti, ale nakonec se v něm rostlinám daří (bromélie, pokos, pumila a dole kapradí).