Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chamelon pardali - počínající apatie?

Ahoj,
mám dotaz ohledně 3 roky starého chameleona pardaliho samce. V poslední době se začal chovat divně. Terarko ma standartní 50x50x100. Podmínky se mu za celou dobu nezměnily a vždy byl v pohodě. Jediné co mi uniklo byla výměna UV zařivky, která do dneska slouzila 10 mesicu misto 6ti. Dnes jsem dal novou. Terarko ma větve z vrby kroucene a potos. Rosí se jednou denně. Teplota i větrání ok. Chamelon se zacal defakto non stop vyhřívat uklasické žárovky u které je uplně tmavý. Pít jsem ho dnes viděl, podle všeho snědl 2 cvrčky, nicméně se na ně nevrhal jako obvykle, ale víceméně je ignoroval. Nohy ma pevne, nepada, oci ok, nema je zapadle. Ma jen asi 1 cm ocasu zcernaly. Nevíte o co by mohlo jít?

Diky

Dan

Docela bych tipoval, že to bude mít souvislost s tím 1cm zčernalého ocasu - neboli s nekrózou konce ocasu... Samotnému se mi již stalo, že na konci ocasu našim chovancům zůstal zbytek staré nesvlečené kůže a hrozilo, že by mohlo dojít k zaškrcení konce ocasu. Nechci strašit, ale pokud zbytek staré kůže zaschne a neodstraní se, tak v konečném důsledku může být pro zvíře i fatální.

Vyhledejte si něco o nekróze apikálního konce ocasu, na internetu je toho poměrně dost.