Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Timon Tangitanus - chov

Dobrý den,

není tu někdo se zkušenostmi s chovem ještěrky tangerské? Případně někdo kdo by mohl poradit zdroje informací k chovu? Připadá mi, že o nich těch informací bohužel moc není :(

Na NETu jsem našel tuto informaci :

Ještěrka tangerská:
Pochází ze severu Afriky, není tolik náročná na chov jako perlová. Je o poznání menší.
Terárium stačí po tři jedince 100×50, s plochými kameny na 1/3 navlhčený písek ve kterém si hloubí tunely. I poličky a prolézačky využijí.
Jsou to celodenně velice aktivní ještěrky až do pozdních odpoledních hodin.
Dají se navyknout na ruku a krmení z ruky.
Jinak má stejné podmínky chovu jako perlová.

Poslední věta snad říká vše - o chovu ještěrky perlové je i na českých stránkách nespočet velmi obsáhlých informací.
Stačí jen chtít přemýšlet a hledat :).

Ano, toto a ještě asi dva odstavce o perlové jsem četla. To je ale bohužel vše co mi Google zobrazil. Pokud víte o nějakém obsahlejsim zdroji, budu moc vděčná :) Pouštět se do chovu zvířete o kterém vím pár odstavců (ještě navíc takhle obecně, že to platí pro hromadu zvířat, u kterých to ale k chovu absolutně nestačí) mi připadá značně nezodpovědné a nic opravdu podrobneho jsem bohužel nenasla.