Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba bazénu do terária

Zdravím. Plánujeme udělat terárium pro naší krajtu tmavou. Celé teráro bude z lamino desek a součástí toho bychom chtěli udělat i vestavěný bazén s vypustí. Pozadí budeme dělat s polystyrenu. Moje vize je propojit pozadí s bazénem tak aby to vypadalo přírodně (aspoň trochu :D). Jak mám zajistit, že bazén bude nepropustný a nedostane se mi na lamino desky? Předem děkuji za odpověď.

Bazén chcete mít vyrobený z také z polystyrenu? Takovou variantu bych asi řešil několika vstvami lepidla na dlažbu a závěrečné uzavření několika vstvami epoxy (nezapomeňte na neutralizaci). Osobně bych spíš volil plastovou misku/box, který by byl na míru pozadí a do bazénu by se "schoval". I u této varianty se dá použít výpusť a je to jednodušší než se bát, zda jste vše dobře natřel a utěsnil.

Právě bychom ho chtěli také z polystyrenu aby to navazovalo na stěnu. O misce jsem také přemýšlela jenže nevím jestli by se mi úplně líbil pravidelný tvar. Takhle si můžu aspoň vyhrát s celkovým vzhledem. Každopádně ještě o tom popřemýšlím. Každopádně děkuju moc za radu. :)

Není zač. V dnešní době už se dá sehnat všechno, takže pravidelný tvar není nutností a stále není problém s čištěním :) Také se mi líbí, když je bazén/miska na vodou součástí terária a nevnáší tam dojem něčeho, co tam nepatří. Jen si v takovém případě musíte být jistá, že máte správný postup, aby se Vám nestalo, že bude voda, byť je málo, prosakovat na místa, kam nemá. Hodně štěstí v tvorbě :)
[CC_Pets_Lagoon_Md__91963.1491159270.jpg]