Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s oblickami?

Pozdravujem vsetkych, prosim o radu nakolko cez google sa neviem nejako dostat k teme choroby obliciek u hadov. Samica velhad duhovy, cca 5 rokov kupena od p. Necida /takze nie pochybny zdroj/ v septembri velmi chuda vraj aktualne po porode. odvtedy sa mi ju ale nepodarilo dostat do kondicie napriek tomu ze zerie kvanta, v priebehu mesiaca nema problem vziat 3 velkych potkanov, napriek tomu nevidim ziadne pribranie na vahe. Navyse od prichodu ma netradicne vyzerajucu mocovinu - je krystalicka akoby cukornata, nie tekuta, trus taktiez nevyzera zdravo, je vzdy riedky, blatovity a spravidla sedej farby. Bola robena koprologia bez nalezu, aj tak sme odcervili, 2x, bez akehokolvek vysledku. Hadica zaroven nadmerne pije v porovnani s ostatnymi hadmi, inak spravanie uplne standardne. Na sobotu som objednana na odber krvi ideme zistit ci nieco nie je s oblickami no prosim o radu skusenych ci sa niekdy s takym niecim stretli. Velka vdaka.

Kupovat hubene zvire po porodu je vzdycky riziko. To, ze zere je sice dobre znameni, ale evidentne ne vsespasne. Krome jineho v sobe muze mit i zdroj infekce v podobe neporozeneho mrtveho mladete nebo neoplozeneho vejce. A ty stejne jako spatne ledviny bez zkuseneho veterinare neodhalite. Tak hodne stesti a dejte vedet, na co vet prisel.