Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Identifikace brouka, žijíciho / parazitujícího v šiškách

Ahoj všem,
dnes jsem si domů společně s pytlem šišek z lesa dotáhl desítky brouků o velikosti cca. 5mm. Hmyz je to okřídlený, ale nelétá s výraznými oranžovými proužky, v teple se mu nelíbí. Po hodině kdy jsem měl pytel s šiškami v kotelně, lezlo po pytli a všude kolem něj doslova desítky až stovky brouků. O jaký hmyz se jedná? Může v domě (dřevostavba) napáchat nějaké škody?

Omlouvám se za fotografie, bohužel v kotelně nemám úplně dobré světelné podmínky a foťák na mobilu, taky není úplně to pravé ořechové.
Předem děkuji za odpověď a všem přeji krásné prožití vánočních svátku bez stresu a hlavně v pohodě :-).
Vítek.

Vzhledem i vlastnostmi by to celkem sedělo, ale ti "moji" jsou mnohem menší. 5 - 7mm max. Nicméně budu předpokládat, že jde o nějakou vroubenku. Našel jsme na ně několik názorů, především že jsou neškodné, ale i to, že do krovů nakladou vajíčka a larvy je (krovy) prožerou na cimprcampr. Budu tedy doufat, že toto nebuide můj případ :-).

Děkuji za odpověď a přeji krásné a pohodové Vánoce :puff: