Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma zlatoocasá vitamíny

Ahojte, chtěl bych si udělat takový obrázek o vitamínech které potřebují Felsumy zlatoocasé, mám nutrimix pro plazy, četl jsem že mám pořídit Hydrovid AD3, a taky že jim mám dávat hodně nadrcené vajíčkové skořápky. UVB nemám.
(Prosím jednodusě napište co dáváte svým za vitamíny a kolikrát)
Děkuji za odpověď

Vím o pár lidech, kteří phelsumy bez UVB dělali (dřív to ani jinak nešlo), ale v dnešní době je to naprostý nesmysl. Phelsumy jsou silně heliofilní, takže potřebují krom UVB i další, silný zdroj kvalitního plnospektrálního světla. Bez toho se nikdy nebudou projevovat naplno, nezbarví se jak mají a nebudou mít plnohodnotný život.
Futrování AD3 adpod. začátečníkem je na 99% smrtelné. Doporučuji sypat na hmyz ověřenou směs Roboran+PLastin a střídat s čistým vápníkem. K tomu samozřejmě svítit UVB a pravidelně měnit jeho zdroje (Phelsumám satčí kompakty).