Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sešlosti Klubu Chovatelů Želv 2019

V letošním roce jsou setkání Klubu Chovatelů Želv v ZOO Praha vesměs v neděli od 9-00 v Přednáškovém sále, v termínech:
10. února, 26. května, 13. října, 24. listopadu

Program únorového setkání:

Pavel Kupka a kol. (Václav Pillmaier, Jan Haltuf): Za želvami do Afriky

Anton Weissenbacher, Zoo Vídeň (přednášku přednese P. Velenský s dovolením Toniho): Záchranný program - Batagur baska

Nataša Velenská: Želvy v literatuře a umění

Vanda Sittová, Zoo Ostrava: Odchov želvy Hamiltonovy Geoclemys hamiltonii a představení některých želvích expozic v Zoo Ostrava

P.Velenský, N. Velenská, Zoo Praha: Nové želví druhy v Zoo Praha

Program schůzky - neděle 26. května 2019 v přednáškovém sále pražské Zoo. Sál otevřen od 9.00 hod.
9.30 MVDr. Lucie Černegová: Želva u veterináře
10.20 ing. Hynek Prokop: Chov trnokrčky velkohlavé Acanthochelys macrocephala a trnokrčky paprsčité Acanthochelys radiolata a specifika inkubace
11.10 ing. Hynek Prokop: Chov kožitky Aubryovy Cycloderma aubryi
12.10 ing. Hynek Prokop: Dlouhodobý chov a opakovaný odchov želvy Hamiltonovy Geoclemys hamiltonii
13.10 - 13.40 Petr Velenský, Zoo Praha: Dlohá cesta k mláděti batagura tuntonga Batagur affinis
13.40 - 14.40 přestávka (od 14.00 komentované setkání s želvami a ještěry v Pavilonu kočkovitých šelem a plazů)
14.45 Petr a Nataša Velenští: Potřetí do Tunisu za želvami, tentokráte v dubnu
15.30 Nataša Velenská, Zoo Praha: Situace s želvami nejen sloními na Galapágách a naše velké želvy

Program KCHŽ v neděli 13. října 2019

Od 9.00 hod. otevřený přednáškový sál, možná poradna s problémy v chovu želv

10.00 Jakub Radoš: Ja se (ne)daří mořským želvím v Nikaragui

11.00 Miloš Kroupa: Celoroční cyklus v chovu středomořských suchozemských želv ve venkovních podmínkách ČR (chov, krmení, odchov mláďat apod.)

12.00 Nataša velenská, Zoo Praha: Klidový režim želv a jejich vajec (želvy mírného pásma, ale i tropické druhy, suchozemské a vodní)

12.45 -14.10 přestávka (od 13.00 komentované setkání s velkými želvami v Pavilonu velkých želv)

14.10 Aleš Marek: Želví kolekce v Zoo Veszprem, Maďarsko