Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poranění ocasu Rhacodactylus ciliatus

Dobrý den, chtěl jsem vás poprosit o radu. U jedné mé samičky rhacodactyla došlo k poranění špičky ocasu po /zřejmě/ pádu. Špička odpadla, zbylá část se stále nechce zahojit, pahýl mokvá, zbylou část ocasu neodhodila. Nemáte radu jak ocásek zahojit? Děkuji mnohokrát za dobrou radu

Aby doslo ke zraneni a naslednemu mokvani spicky ocasku u ciliata po padu mi prijde opravdu velmi, VELMI malo pravdepodobne. Zamerila bych se v prvni rade na to, jestli nedoslo k zaskrceni ocasku vlivem nesvleku (zbytek tela pritom muze byt svleceny v pohode). Presne takhle totiz probiha odumirani ocasku po spatnem svleku, a to nejenom u ciliatu. Pokud je to tim, tak potom staci pahyl opatrne dosvlect po dostatecnem navlhceni, vydezinfikovat a udrzovat v cistote (idealne v terarku bez substratu, ktery by se na ranu mohl lepit). Pokud si nejste jisty, navsteva odborneho veta to jisti.