Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "vole" u hada

Dobrý den, mám takový hloupý dotaz, ale nepodařilo se mi na netu najít nic co by mi ho objasnilo. Něco přes půl roku mám doma užovku tenkoocasou a mám dojem jako by se jí zvětšilo jakoby "vole" (věřím že rozumíte)...a mě by zajímala příčina nebo je to úplná blbost?

Může to být v rámci cca 4 měsíců co si toho všímám. Ale jelikož to není zase až "TAK", navíc bez jakýkoliv jiných příznaků, tak nevím. Ještě mě napadlo, jestli to nemůže souviset s UVB zářivkou. Přes léto ji neměl, ale pravidelně byl na "proplázkách" na verandě. Ale nyní bez ní chvíli byl i v tera… jen takové myšlenkové pochody, protože vnější poranění od potkana nemá. Jinak žádné jiné problémy, ani skrz nachlazení, opravdu neporozuji.

..ještě vlastně jedna věc, jestli nemůže být prostě a jednoduše trochu vytučněnější a když se "vyvalí" v tera, tak jestli tím dojmem "vole" jen nepůsobí. Má 2 metry, krmím: 2x střední nebo jeden velký potkan za 2 týdny. No připadám si jako trotl, když se tak ptám, ale radši být za trotla a vědět než něco zanedbat. Děkuji za odpovědi.