Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Divné chování chameleona

Chtěla bych se zeptat, máme asi dva roky starého chameleona, my ho máme rok, a poslední tři týdny čím dál víc poléhavá, v průběhu dne usíná a velmi málo jí. Je celkově hodně neaktivní, když sedí na větvi tak má převážně svěšenou packu a hlavu opřenou. Dnes sešel dolů a vesměs jen pospával. Nevíme si už rady co by sním mohlo být.
Terárko máme dostatečně velké, podklad máme písek, UVB zarovku máme, teplota i vlhkost v mezich, minerály dáváme.
Má někdo nějaký tip co by mu mohlo chybět?

loading...

Zdravim měli jsme chameleona vsechno jsme měli ohledně terária vpořádku rosil jsem kazdý den než začal chameleon strádat bylyy jsme i u veterináře a ten nám řekl že je dehidrovaný dostal nějake tekuté vitamíny a museli ho nasilně i krmit ale bohužel nám pošel zkuste změnit napájecí režim s rosením zkuste dát i misku s vodou

Nechci vás strašit, ale nevidím to úplně růžově. Spousta jemeňáků vydrží v chovu kolem dvou let a pak náhle konečná.
Za optimálních podmínek by nejspíše žil déle, ale víte, v jakých podmínkách byl chován před vámi? A jak byl skutečně starý? A pohlaví?
Není to nijak dlouhověké zvíře, alespoň v běžném amatérském chovu. A dost často se na jeho rychlém konci podepíší kokcidie, kterými jsou běžně chovy zamořeny.
Nikolas