Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov cvrčků

Dobrý den,
potřebovala bych od vás pomoci. Dělám práci zaměřenou na agamy vousaté, ve které se zmiňuji i o chovu cvrčků, který jsem měla sama uskutečnit. Z důvodu stěhování a malého prostoru však chov nemohu založit. A tak bych chtěla poprosit o pomoc vás.A o co přesně jde? Konkrétně jsem se zaměřila na chov ve čtyřech nádržích (rodičovská populace, mládata, dospívající a generace pro krmení agam). A šlo by jen o to, že bych vám položila pár otázek a zeptala se na vaše zkušenosti, či ozkoušené rady.
Tady je pár otázek, jako příklady:
Kdy se urodilo na nejvíce mladých cvrčků? (roční období)
Kdy došlo k největšímu úhynu?
Jaký byl důvod úhynu?
Vaše tipy k chovu?
Jaká strava cvrčkům neprospívá?
Začátečnické chyby?
A nevím, co mě ještě napadne.
Předem všem moc děkuji za vaše informace. :)

Trochu zvláštní typy otázek. Nicméně z mého dlouholetého chovu cvrčků (domácích i stepních):
1) celoročně stejná produktivita - celoročně stejné podmínky chovu
2) vlivem chyby, či neadekvátní péče/hygieny
3) vlivem chyby, či neadekvatní péče/hygieny chovu - malá vlhkost, nedostatek zeleného krmiva pro mikrocvrčky, špatně větrané boxy - zaplísnění, zavrhnutí kolonie dospěláků
4) dodržovat jednuduché zásady, dodržovat jednuduchou péči a hygienu, teplota, suché a zelené krmení, dostatečné větrání a vzdušnost boxů
5) nevím, dávám stravu která prospívá - sypké suché krmivo pro krmný hmyz (případně pro hospodářská zvířata - čos pro selata), + zelené krmivo denně
6) chyby špatná vzdušnost a velilkost boxů pro počet v kolonii - velký počet zvířat v malém boxu, zavlhnutí - zaplísnění, začervení...uhyn kolonie