Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možný společný chov různych hadů - užovek?

MÁM DOTAZ.CHOVÁM V POHODĚ UŽ.ČERVENOU A UŽ.ČERNOU SPOLEČNĚ V TERA PÁR LET 1,40CM A 1,80 CM MŮŽU K NIM PŘIDAT TENKOOCASOU ČÍNSKOU ASI 2.50 CM ? NENAPADNE JE? PODLE KOLEGŮ MŮŽOU BÝT SPOLU.DÍKY.
Změna předmětu, původně: RADA (lucifer)

To musite psat se zapnutym capslockem? Mam sto chuti to smazat (lucifer)

Je mnohem lepší hady držet v teráriích samostatně. Zejména proto, že pak nejsou problémy při krmení.
Taeniury obecně jsou trochu prudší povahy, nedovedu si představit co budete dělat když se z jakéhokoliv důvodu chovanci v teráriu "splaší" a budete mít zrovna otevřená dvířka. Z vlastní zkušenosti vím, že taeniury jsou velmi bystré a při krmení neváhají z terária vyjet ven a kořist z pinzety doslova ukrást.
Pokud doposud i ty americké užovky krmíte v nádrži společně, tak je jen otázkou času kdy se něco stane (klidně i po několika letech společného chovu). Navzájem se nesežerou, ale k napadení při krmení může dojít kdykoliv. A strkat pak k hadům "v lovu" ruce abyste je rozdělil . . .
Chovem hadů se zabývám už dost dlouho, ale v jednom teráriu mám vždy jen jednoho chovance. Dva v jedné nádrži mám jen když je nechávám pářit.